Slovy klientů a jejich zástpuců

"Když Vaše práce mluví za Vás, nevyrušujte." Henry J. Kaiser

Na této stránce postupně zveřejňujeme citáty z dopisů, které dostáváme od zástupců zařízení, kde naši terapeuté působí nebo přímo od klientů. Někteří terapeuté jsou zaměstnanci daného zařízení, jinde dochází externě. Výsledky jejich práce opravdu hovoří samy za sebe. Všem patří náš velký obdiv a dík!

Martina Lhotová a Fin

"Vaše návštěvy s Finečkem jsou pro naše děti zdrojem lásky, radosti, pohody a sounáležitosti. Fineček učí naše děti taky trpělivosti, což je pro ně důležité."
Dana Zubová,
sociální pracovnice zařízení Klokánek Štěrboholy

Celý dopis o canisterapii v Klokánku zde

Ing. Milan Čermák a Lara

"... Všichni ji [fenku stafordšírského bulteriéra Laru] považujeme za člena našeho sdružení a výlety si už bez ní nedovedeme ani představit. Škoda, že si o ní okolí myslí, že je zlá. Není!!! Velice si ceníme toho, že je členkou našeho sdružení a těšíme se na společnou dovolenou letos v červenci."
Mgr. Hana Pražanová
Předsedkyně OS EGOTERIA, Litvínov
Celý dopis o canisterapii ve sdružení Egoteria zde

Jindra Havlátová a Čína

"...Při terapii v našem ústavu Jindra Havlátová osvědčila velkou mírou empatie a porozumění pro problémy postižených dětí. Má klidný, přátelský přístup a nechá děti se plně projevit. Dovede ke každému dítěti přistupovat individuálně a stimulovat ho k aktivitě, k interakci. .."
Závadová Zdena
fyzioterapeut v Kojeneckém ústavu a dětském domově ve Valašském Meziříčí
Celý dopis o činnosti Jindry Havlátové s Čínou najdete zde.

Lucka Keprdová a Jesie

"...Odvažuji si slovy všech zaměstnanců tvrdit, že návštěvy a práce slečny Lucie Keprdové (vzhledem k jejímu nízkému věku a nevelkým zkušenostem) je na velmi vysoké odborné úrovni, které ovšem nechybí tak důležitá věc, jako je "lidský přístup".
I do budoucna bychom velmi rádi se slečnou Lucií Keprdovou a s její fenkou Jessie spolupracovali...."
Gabriela Halušková
Krajánek, domov pro osoby se zdravotním postižením, město Albrechtice
Zde najdete celé hodnocení práce teprve náctileté Lucky Keprdové, která pracuje pod dozorem své neméně šikovné maminky Milušky.

Miluška Keprdová a Denny

"...Určitě stojí zmínit komplikovaný případ jednoho nejmenovaného uživatele s těžkým vývojovým a intelektuálním postižením...Tento uživatel asi 3 měsíce k psovi vůbec nechtěl přistoupit (nechtěl ho hladit, polohovat se, atd.). Asi po těchto třech měsících začal pozvolný obrat k lepšímu. Uživatel našeho zařízení si psa zprvu jen krátce pohladil, po čase se intenzita zvyšovala, strach opadal. Po šesti měsících od prvního kontaktu se psem se uživatel sám na Dennyho položil a vydržel v této poloze asi 15 min, což všichni pokládáme za "neuvěřitelný výkon", ve který jsme nikdo na počátku nedoufali."
Gabriela Halušková
Krajánek, domov pro osoby se zdravotním postižením, město Albrechtice
Zde najdete celé hodnocení práce Milušky Keprdové a Dennyho

Ludmila Nováková a Max

"Pracovnice paní Ludmila Nováková pracuje v našem zařízení v přímé péči u klientů 22 let. Od roku 2003 se velmi intenzivně věnuje canisterapii v našem zařízení a naši klienti s ní velmi rádi spolupracují. Jedná se o člověka, který své práci dává vše svým srdcem a jsou za ním vidět výsledky. Pracovnice je velmi obětavá a patří k nejlepším pracovníkům našeho zařízení."
A. Dundrová
vedoucí Domova pro osoby se zdravotním postižením Kadaň
Více o paní Ludmile Novákové a Maxovi zde

Pavel Krákora a Cinda

" ...Děti se rády zapojují do jeho programu, dokáže upoutat pozornost i u dětí, které jsou "zakřiknuté" a nerady se účastní jakékoliv činnosti. Má velmi pěkný jazykový projev a pro děti srozumitelný. Po jeho odchodu se děti vždy baví o tom, co zažily a rády kreslí obrázky, které mu při další návštěvě odevzdávají. Spolupráci s panem Krákorou a Cindou hodnotíme velmi kladně a vždy se těšíme na další shledání."
Mateřská škola – Dobřany
Více o práci Pavla Krákory a jeho fenky Cindy zde

Renata Slezáková a Dante

"Pes Dante je laskavým a trpělivým canisterapeutickým psem. Canisterapeutku poslouchá. K dětem se chová velmi pěkně, je klidný. Zvládá náročné situace v naší třídě. Velmi si ceníme toho, že vyhledává kontakt i s velmi živým žákem naší třídy, který se na návštěvy canisterapeutickéoho týmu velmi těší. Celkově hodnotíme působení canisterapeutického týmu v naší třídě jako velmi pozitivní a obohacující. Ve spolupráci bychom chtěli i nadále pokračovat. "
Speciální základní škola a speciální mateřská škola Teplice
Třída ŠB – Rehabilitační program pomocné školy
Více o canisterapii Renaty Slezákové a Danteho zde

Simona Lipavská, Pavlína Pokorná a Jana Ivanová se psy

"... Simona Lipavská, Pavlína Pokorná a Jana Ivanová pravidelně provádějí se svými psy v našem denním stacionáři canisterapii. S jejich službami jsme velmi spokojeni. Výcvik psů je z našeho pohledu na výborné úrovni a pro naše klienty se canisterapie stala důležitou součástí celkové rehabilitační práce."
Věra Bráborocová
Ředitelka společnosti Denní centrum Mateřídouška, o.p.s., Chodov
Více o těchto canisterapeutkách: Simona Lipavská, Pavlína Pokorná a Jana Ivanová

Soňa Dvořáková a Blek

"...Klienti postupně přijímají přítomnost Bleka čím dál spontánněji a pozvolna posouvají hranice tělesného kontaktu. V přítomnosti terapeutického psa odkládají zábrany, ostych a stud projevit něžnost a pozitivní emoce před spolubydlícími. Jsou vřelejší, veselejší, čím dál více motivováni k větší pohyblivosti, tak aby si kontakt s Blekem mohli vychutnat co nejintenzivněji.

Již po několika prvních kontaktech se prohloubili vzájemné vztahy mezi klienty podpořené společnými pozitivními zážitky a společným konverzačním tématem."

Šárka Etylová
sociální pracovnice, Domov pro seniory Kaplice a Český Krumlov

 

©2009 Obsah: Anitera o.p.s.
©2009 Web design: www.preklady-korektury-webdesign.cz